Aktualności
Spotkanie z Heleną Buchner PDF Drukuj Email
Wpisany przez Piotr Kisiel   
wtorek, 05 marca 2013 21:24


Stowarzyszenie „Dla Chudoby” po  raz pierwszy zaprosiło miłośników książek i historii lokalnej, na spotkanie autorskie. W niedzielne popołudnie (3 marca 2013r) przy filiżance kawy i ciastkach o swoich książkach i doświadczeniach życiowych opowiadała pisarka Helena Buchner, na co dzień mieszkająca w niedalekiej Jełowej. Wydane przez nią książki to: „Hanyska” , „Dzieci Hanyski” , „Dziewczyny z Koziej Górki”, oraz „Opowiastki znad Brynicy”.

Więcej…
 
Septo Band PDF Drukuj Email
Wpisany przez Piotr Kisiel   
poniedziałek, 04 marca 2013 20:01

Miło jest nam poinformować, że w naszej miejscowości zawiązał się nowy zespół muzyczny. Zespół instrumentalny funkcjonuje pod nazwą „Septo Band” i składa się z muzyków grających na instrumentach dętych. Grupa młodych muzyków ćwiczy wspólnie od prawie roku pod okiem Pani Doroty Kowalewskiej i po raz pierwszy oficjalnie zaprezentowała swoje umiejętności podczas okolicznościowego koncertu zorganizowanego w Sali Spotkań Stowarzyszenia „Dla Chudoby” w sobotę 23 lutego 2013r. Widownią dla młodych muzyków byli ich rodzice, dziadkowie i najbliżsi przyjaciele. Wszyscy zebrani byli pod wrażeniem bardzo ciekawie wykonanych interpretacji wielu standartów muzyki rozrywkowej w aranżacji na instrumenty dęte.

Więcej…
 
Nasze Panie się edukują PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariola Boboń   
wtorek, 26 lutego 2013 22:28

Dnia 21.02 2013 w Sali Spotkań naszego Stowarzyszenia po raz pierwszy w naszej wsi miało miejsce spotkanie informacyjno-edukacyjne, poruszające tematykę zdrowia kobiety. Za zorganizowaniem tego typu przedsięwzięcia przemawiały liczne głosy, płynące od „żeńskiej części” naszej lokalnej społeczności, wyrażające potrzebę dyskusji i zgłębienia wiedzy na tematy dotyczące zapobiegania chorobom nowotworowym u kobiet.

Więcej…
 
Dziękujemy za 1% PDF Drukuj Email
Wpisany przez Piotr Kisiel   
wtorek, 04 grudnia 2012 00:00

Zarząd Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi „Dla Chudoby” serdecznie dziękuje wszystkim darczyńcom, którzy przekazali na jego rzecz 1% swojego podatku dochodowego za rok 2011.

Więcej…
 
"Jakość Doliny Stobrawy" za Zawody Dekarskie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Piotr Kisiel   
poniedziałek, 05 listopada 2012 20:22

Regionalne Zawody Dekarzy organizowane przez Stowarzyszenie „Dla Chudoby” zostały laureatem konkursu na produkt lokalny pn. „Jakość Doliny Stobrawy”. Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Dolina Stobrawy”.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 7 z 21