Aktualności
Wiosenne porządki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Piotr Kisiel   
wtorek, 20 marca 2012 00:00

W sobotę 17 marca, w odpowiedzi na apel Rady Sołeckiej, mieszkańcy Chudoby zabrali się za porządkowanie przydrożnych rowów, ulic, dróg i placów na terenie naszej miejscowości.

Słoneczna pogoda sprzyjała prowadzonym pracom. W pracach uczestniczyło kilkanaście osób, które „uzbrojone” w foliowe worki zebrały ponad tonę śmieci. Tradycyjnie najbardziej zaśmiecona była rampa kolejowa oraz plac z kontenerami na segregowane odpady w centrum wsi.

 

Miejmy nadzieje, że świadomość ekologiczna mieszkańców będzie coraz wyższa, a co za tym idzie śmieci będzie nam ubywać i takie akcje nie będą potrzebne. Jednak póki co, wszyscy dbajmy o ład i czystość na terenie całej wioski oraz potępiajmy tych, którzy śmiecą i psują jej wizerunek.

 


 
Walne zebranie 2012 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Piotr Kisiel   
poniedziałek, 20 lutego 2012 00:00
articles

Kolejne walne zebranie członków Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi „Dla Chudoby” jest już za nami. Zebranie odbyło się w „tłusty czwartek” - 16 lutego 2012r., przy kawie i tradycyjnym pączku.

Więcej…
 
Jarmark w Dreźnie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Piotr Kisiel   
wtorek, 20 grudnia 2011 17:29

Adwent to wspaniały czas oczekiwania na święta Bożego Narodzenia, podczas którego w różnych częściach Europy organizowanych jest wiele Jarmarków Bożonarodzeniowych. Najstarszym z nich jest Jarmark w stolicy Saksonii - Dreźnie. W sobotę 10 grudnia 2011r. Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi „Dla Chudoby” zorganizowało wycieczkę właśnie do Drezna, aby odwiedzić to magiczne miejsce.

 

Więcej…
 
Plac sportowy ogrodzony PDF Drukuj Email
Wpisany przez Piotr Kisiel   
wtorek, 06 grudnia 2011 19:55

Jeszcze przed nadejściem zimy udało się wykonać ogrodzenie naszego placu rekreacyjno-sportowego. Plac jest ogrodzony siatką ocynkowana powlekaną plastikiem, zamontowane są dwie bramy oraz dwie furtki, za bramkami zostały zamontowane piłko-chwyty o wysokości 4m. Całkowity koszt inwestycji to prawie 46 tys. złotych.

Więcej…
 
Odpocznij i poznaj historię Chudoby PDF Drukuj Email
Wpisany przez Piotr Kisiel   
wtorek, 06 grudnia 2011 19:26

Na placu obok kościoła parafialnego, w ramach działania 413 ”Wdrażanie lokalnych strategii działania”, Stowarzyszenie „Dla Chudoby” realizuje projekt pn „Odpocznij i poznaj historię Chudoby”. Całość zadania polega na utwardzeniu placu kostką brukową, zamontowaniu stołu i 2 szt ławek plenerowych oraz ustawieniu 3 szt tablic informacyjnych.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 9 z 21