Jarmark adwentowy we Wrocławiu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Piotr Kisiel   
czwartek, 17 grudnia 2015 00:00

Adwent to wspaniały czas oczekiwania na święta Bożego Narodzenia, podczas którego w różnych częściach Europy organizowanych jest wiele Jarmarków Bożonarodzeniowych. Do miejsc, w których organizuje się takie imprezy przed kilku laty dołączył Wrocław. W sobotę 12 grudnia 2015r Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi „Dla Chudoby" zorganizowało wycieczkę, aby porównać oferowane atrakcje z tym co w ostatnich latach mogliśmy oglądać na jarmarkach z granicami naszego kraju.

 

Wypełniony do ostatniego miejsca autokar wyruszył w trasę po sobotnim śniadaniu. Po dotarciu do centrum miasta z przewodnikiem zrobiliśmy spacer po starej jego części. Wśród zwiedzanych obiektów widzieliśmy Halę 100-lecia wraz z otaczającym parkiem, Ostrów Tumski, Katedrę Św. Jana Chrzciciela, Kościół Św. Krzyża i Św. Bartłomieja. W trakcie spaceru mijaliśmy Rynek Wrocławski, Uniwersytet, Rynek Główny, zabytkowe kamienice, Stary i Nowy Ratusz, Plac Solny, Kościół Św. Elżbiety, siedzibę arcybiskupa i wiele innych ciekawych miejsc, o których bardzo ciekawie opowiadała Pani przewodnik.

 

Pozostały czas wolny grupa spędziła na Jarmarku Bożonarodzeniowym degustując się grzanym winem, kiełbaskami a także smacznymi świątecznymi wypiekami. Na stoiskach z ozdobami świątecznymi każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Podczas pobytu na jarmarku szczególnie dopisała pogoda, która o tej porze roku pozwoliła uczestnikom wycieczki korzystać z oferowanych atrakcji. Wszyscy uczestnicy wyjazdu zgodnie uznali, że Wrocławski jarmark w niczym nie ustępuje podobnym imprezom organizowanym za granicą.

 

Po dniu pełnym wrażeń i atrakcji w dobrych humorach nasza grupa wyruszyła w drogę powrotną do Chudoby. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałą atmosferę podczas wycieczki oraz zapraszamy na kolejne imprezy organizowane przez nasze Stowarzyszenie.