III Towarzyski Turniej Skata PDF Drukuj Email
Wpisany przez Piotr Kisiel   
czwartek, 10 marca 2016 00:00

Rozgrywki skata w postaci turnieju towarzyskiego zainicjowane w 2014 roku przez Stowarzyszenie „Dla Chudoby” przerodziły się w cykliczną imprezę, która w każdej kolejnej edycji gromadzi coraz więcej uczestników. W tegorocznym już III Towarzyskim Turnieju Skata wzięło udział 14 zawodników.

 

Impreza odbyła się w nowej Sali wiejskiej w niedzielę 6 marca 2016r. Jak na prawdziwy turniej przystało po losowaniu stolików zostały ustalone reguły rozgrywek i nasi gracze przystąpili do wielogodzinnej gry. W rozgrywkach uczestniczyli: G.Żwaka, J.Pośpiech, N.Wiecha, M.Kurpiel, P.Lubosz, R.Kurek, S.Jaskuła, J.Robok, P.Bondza, J.Malik, H.Losek, K.Grega, H.Imiołczyk oraz S.Żwaka. Po emocjonujących grach obfitujących w licytacje, grany i inne elementy tej starej śląskiej gry wyłoniono zwycięzców, którymi zostali:

 

I miejsce - Pan Piotr Bondza z Chudoby
II miejsce- Pan Norbert Wiecha z Bierdzan
III miejsce – Pan Stefan Jaskuła z Olesna


Zwycięzcy oraz pozostali zawodnicy z rąk prezesa Stowarzyszenia „Dla Chudoby” Piotra Kisiel otrzymali dyplomy i okolicznościowe nagrody. Imprezę zakończył wspólny posiłek oraz pamiątkowe zdjęcia. Serdecznie dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział w turnieju oraz Panu Stefanowi Żwaka za profesjonalne przygotowanie rozgrywek od strony organizacyjnej i merytorycznej. Nad kulinarną częścią turnieju czuwała Grażyna Wyrwa ,której również serdecznie dziękujemy. Zdjęcia z imprezy do wglądu w naszej galerii.

 

Do zobaczenia na kolejnym turnieju!

 

Jak wszystkim wiadomo „skat” to stara, bardzo popularna na Śląsku gra w karty, której tajniki znają już tylko nieliczni nasi mieszkańcy. Aby jej zasady i śląska tradycja gry w skata nie zanikły Stowarzyszenie „Dla Chudoby" zorganizowało kolejny już II Towarzyski Turniej Skata. W niedzielne popołudnie 15 marca 2015r w Sali spotkań do zmagań przystąpiło 12 zawodników. Byli wśród nich: Norbert Wiecha, Roman Kurek, Piotr Lesik, Stefan Jaskuła, Paweł Pośpiech, Stefan Żwaka, Piotr Bondza, Grzegorz Żwaka, Sylwester Bomba, Jan Pośpiech, Waldemar Bernecker oraz Jacek Bonk.

Zawody rozegrano przy czterech stolikach. Każda runda rozgrywek poprzedzona była komisyjnym losowaniem stolików i miejsc. Jak przystało na sportowy charakter imprezy, emocji było co nie miara. Były licytacje, „nulowery”,” grany” i „rewolucje”.  Po prawie 5 godzinach gry, wyłonieni zostali zwycięzcy Turnieju.

Zwycięzcami zostali:

I miejsce  - Stefan Jaskuła

II miejsce –Piotr Lesik

III miejsce –Piotr Bondza.

Zwycięzcy oraz pozostali uczestnicy Turnieju z rąk Prezesa Stowarzyszenia „Dla Chudoby” Piotra Kisiel otrzymali okolicznościowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Imprezę zakończyło wspólne zdjęcie wszystkich uczestników imprezy.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w Turnieju i zapraszamy do udziału w kolejnych jego edycjach. Szczególne podziękowania kierujemy do Pana Stefana Żwaka , który był pomysłodawcą imprezy oraz przygotował rozgrywki od strony merytorycznej.

Już dziś zapraszamy na kolejny Turniej !